Ekip Ruhunun Dönüştürücü Gücü:

GLOBAL HİKAYELER

Başarıya giden yolun, “paylaşım” ve “birliktelik” taşları ile döşendiğine inananlardanız. Bu yolda ekip olarak bol bol hikaye, bol bol da anı biriktirdik.

Siz aşağıdakileri okurken, niceleri listemize ekleniyor olabilir.

 • Ayşen Tümbay Çetindağ, Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı

  GLOBAL, hayalleri olanların bir arada çalışmaktan mutluluk duyduğu bir yer… Yaşlı bir bilge ‘Binlerce kilometrelik bir yolculuk ilk adımın atılmasıyla başlar. 2000 yılında yola çıkarken, bu sözü kocaman bir aileyle birlikte deneyimlemek hayallerimizin ötesindeydi.

  Yıllar geçti, yolumuz değişmedi. Hep sınırların dışını merak etttik. Her ne kadar mesafe katedersek katedelim, keşfetme ve başarma motivasyonumuz hala ilk günkü gibi. Bu bitmeyen serüven bize öğretti ki; birbirine kenetlenen bir aile olduktan sonra, katedilen ya da varılmak istenen yoldan daha önemli bir şey daha var. O da, bu yolda öğrendikleriniz ve çevrenize kattığınız artı değer.

  Burası, hayalleri olan insanların bir arada çalışmaktan mutluluk duyduğu bir yer. Bir aile olarak her gün sektörümüze daha fazla değer katmak, iş ortaklarımıza hayal bile edemediklerini sunmak için; birlikte sınırların dışına nasıl çıkabiliriz sorusunun cevabını arama heyecanıyla güne başlıyoruz. GLOBAL ailesi olarak sahip olduğumuz bu sinerjiyi, tüm aile bireylerimizin gözlerinde birlikte üretmenin dönüştürücü gücünü ve pozitif enerjiyle dolu ışığı görmenin verdiği mutluluk paha biçilemez.

  Merak, insanın en büyük motivasyonu. Anlatacak bir hikayeniz ve keşfetme merakınız varsa, sınırların dışını hep merak edersiniz. Kuruluşumuzdan bugüne biz de bu felsefeyle çalışmaya özen gösteriyoruz. Bugüne kadar birçok ülkede sayısız etkinlik gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Sınırlar bizim için sadece fiziksel değil. Yarattığımız çözümlerle ve iş yapış şeklimizle ezber bozmak için varız.

  Değişim kaçınılmaz. Etkinlik tanımının gün geçtikçe boyut değiştirdiği bir çağda yaşıyoruz. Bu çağa ayak uydurmanın tek yolu ise harekete geçmek, kendimize ucu bucağı olmayan yeni yollar yaratmak. GLOBAL ailesi olarak bizi besleyen şeylerden biri de bu. Bizim için sınırlar aşılmak için var. Bu inançla hep birlikte yolumuzda devam ediyoruz.

 • Ceylan Güzekin Yatı, CEO

  İşinizde mutluysanız, sadece kendinizi değil; ekip arkadaşlarınızdan iş ortaklarınıza, herkesi mutlu eder, hep birlikte başarıya ulaşırsınız.
  Başarılı olmak için tek kanatla uçamayız. Ancak birbirimize sarılırsak çif kanat olup, başarıya ulaşabiliriz. Başarıya giden yolun ilk adımı ise inanmaktır. Önce kendimize, sonra birlikte çalıştığımız ekibe inandığımız sürece, hedefimize ulaşmanın yarattığı mutluluk, bizi bir sonraki zorlu göreve hazırlar.

  Peki başarmak mutlulukla eş değer midir? Bence tersi, çok daha doğru. Mutlu olduğumuz ve yaptığımız işten keyif aldığımız zaman, başarıya daha kolay ulaşırız. Bu tek başına elde edilen bir mutluluk değildir. Birlikte üretmenin, ekip olarak çalışırken birbirimizden öğrendiklerimizin ve paylaşmanın, giderek çoğalan mutluluğudur. Bu ailenin bir ferdi olmak, her bir bireyin yeteneklerini keşfetmesine alan sağlayabilmek ve bunun için en verimli ortamı yaratmaya çalışmak, paha biçilemez.

  Etkinlik sektörü, dinamikleri gereği sıkı bir iş disiplini ve kusursuz bir ekip çalışması gerektiriyor. İyi ekipler, iyi liderlik gerektirir. Liderlik de sonradan geliştirilebilen bir yetenek olduğundan; her şeyde olduğu gibi çok çalışarak ve inanarak kişisel sınırlarımızın ötesine geçebiliriz. GLOBAL ailesi olarak, sektörel dönüşüme katkı sağlayacak liderler yetiştirmenin, bizim ana sorumluluklarımızdan biri olduğuna inanıyoruz.

  2000 yılından itibaren etkinlik sektöründen ve iş ortaklarımızdan öğrendiklerimizi samimiyetle aile fertlerimize aktarmayı, her geçen gün büyüyen ailemizin kişisel olarak da başarılı işlere imza atmalarını yürekten önemsiyoruz. Bu durum iş ortaklarımızla kurduğumuz iletişim için de geçerli. Onların başarıları, bizim başarımız. Onların mutluluğu, bizim mutluluğumuz. Bunun için sınırları ortadan kaldırmaya her daim varız.

 • Nagihan Tunalı, Kongre Proje Müdürü

  Bir “iş”ten çok daha fazlası.
  Merkezinde insan yer alan bir işle uğraşıyorsanız bu işi sevmeden yapmanız mümkün değil. Yeni insanlar tanımak, yeni mekanlar keşfetmek, yoğun tempo bu işi daha da severek yapmama sebep olan etkenlerden. Kongrelerini takip ettiğimiz derneklerin, hocaların ve kongre katılımcılarının yüzlerindeki memnuniyeti görmek tüm zorluklara değer. GLOBAL ailesine, teknik olarak yeni katılmış olsam da, bir parçası olduğum için şimdiden çok mutluyum.

  Hedeflerimiz açısından “bu sene tam bizlik” dediğimiz bir süreçte burada olmak, ufak da olsa buna bir şeyler katmak ve bundan bir şeyler almak şanslı olduğunu hissettiriyor insana.

  Sahip olduğumuz bu sinerji sayesinde, sınırların dışına çıkmak daha da başarılı projelere imza atmak mümkün. Hayal gücümüz, yaratıcı ekibimiz ve sahip olduğumuz mevcut bilgilerin bir adım daha ötesine giderek ve dışında düşünerek sorulara ve sorunlara farklı çözümler aradığımız müddetçe sadece bu yıl değil, gelecek yıllar da ‘tam bizlik’ olacak! Buna tüm kalbimle inanıyorum.

 • Tuğçe Giray, Pazarlama & İş Geliştirme Yöneticisi

  Global Turizm, geleneksel bir organizasyon ve etkinlik firması olmanın çok üzerinde bir vizyonla hareket eden, kurumsallaşarak büyüyen, teknoloji ve inovasyon ile çağı yakalayan bir bilinçle hareket eden, profesyonel bir yönetimle farklılığını ortaya koyan, yaratıcı, gelişime açık bir dinamiğe sahip bir marka olması itibariyle, bünyesinde çalışmaktan gurur duyduğum bir yapı içeriyor.

  Global Turizm, “Sevdiğiniz işi yaparsanız, bir gün bile çalışmazsınız” diyen Konfüçyus’un gülümseyerek izleyeceği pozitif, enerji yüklü, hayal eden, yaratan, düşünen, yaptığı işi seven, başarıdan başarıya koşmayı amaçlamış, dinamik, tecrübeli ve genç bir kadroyu bir araya getirmiş olmanın yarattığı sinerjiyi, imza attığı her organizasyonda derinden hissettiriyor.

  Teknolojinin olmazsa olmaz olduğu gerçeğinden hareketle, sektörün ihtiyaçlarını saptıyor, sistemler inşa ediyor, etkinlikleri 360 derece izleyebilme yetisi ve kurumsal hafızası ile sürekli gelişiyor, donanıyor, ilklere imza atmaya devam ediyor, uluslararası yetkinlik belgeleri ile dünya standartlarında bir marka olmayı hedefliyor. Bu süreçte bu muazzam topluluğa dokunabilmiş olmak, Global Smart akıllı sistemimiz vasıtasıyla değişimlerine tanıklık etmiş olmak büyüleyici bir tecrübe.

  Ve daha yapacak çok işimiz var, gülümsetecek çok yüz, alkışlanacak çok başarı, kutlanacak çok zafer.. Çünkü biz #Globalİz