Ekip Ruhunun Dönüştürücü Gücü:

GLOBAL HİKAYELER

Başarıya giden yolun, “paylaşım” ve “birliktelik” taşları ile döşendiğine inananlardanız. Bu yolda ekip olarak bol bol hikaye, bol bol da anı biriktirdik.

Siz aşağıdakileri okurken, niceleri listemize ekleniyor olabilir.

 • Ayşen Tümbay Çetindağ, Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı

  GLOBAL, hayalleri olanların bir arada çalışmaktan mutluluk duyduğu bir yer… Yaşlı bir bilge ‘Binlerce kilometrelik bir yolculuk ilk adımın atılmasıyla başlar. 2000 yılında yola çıkarken, bu sözü kocaman bir aileyle birlikte deneyimlemek hayallerimizin ötesindeydi.

  Yıllar geçti, yolumuz değişmedi. Hep sınırların dışını merak etttik. Her ne kadar mesafe katedersek katedelim, keşfetme ve başarma motivasyonumuz hala ilk günkü gibi. Bu bitmeyen serüven bize öğretti ki; birbirine kenetlenen bir aile olduktan sonra, katedilen ya da varılmak istenen yoldan daha önemli bir şey daha var. O da, bu yolda öğrendikleriniz ve çevrenize kattığınız artı değer.

  Burası, hayalleri olan insanların bir arada çalışmaktan mutluluk duyduğu bir yer. Bir aile olarak her gün sektörümüze daha fazla değer katmak, iş ortaklarımıza hayal bile edemediklerini sunmak için; birlikte sınırların dışına nasıl çıkabiliriz sorusunun cevabını arama heyecanıyla güne başlıyoruz. GLOBAL ailesi olarak sahip olduğumuz bu sinerjiyi, tüm aile bireylerimizin gözlerinde birlikte üretmenin dönüştürücü gücünü ve pozitif enerjiyle dolu ışığı görmenin verdiği mutluluk paha biçilemez.

  Merak, insanın en büyük motivasyonu. Anlatacak bir hikayeniz ve keşfetme merakınız varsa, sınırların dışını hep merak edersiniz. Kuruluşumuzdan bugüne biz de bu felsefeyle çalışmaya özen gösteriyoruz. Bugüne kadar birçok ülkede sayısız etkinlik gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Sınırlar bizim için sadece fiziksel değil. Yarattığımız çözümlerle ve iş yapış şeklimizle ezber bozmak için varız.

  Değişim kaçınılmaz. Etkinlik tanımının gün geçtikçe boyut değiştirdiği bir çağda yaşıyoruz. Bu çağa ayak uydurmanın tek yolu ise harekete geçmek, kendimize ucu bucağı olmayan yeni yollar yaratmak. GLOBAL ailesi olarak bizi besleyen şeylerden biri de bu. Bizim için sınırlar aşılmak için var. Bu inançla hep birlikte yolumuzda devam ediyoruz.

 • Ceylan Güzekin Yatı, CEO

  İşinizde mutluysanız, sadece kendinizi değil; ekip arkadaşlarınızdan iş ortaklarınıza, herkesi mutlu eder, hep birlikte başarıya ulaşırsınız.
  Başarılı olmak için tek kanatla uçamayız. Ancak birbirimize sarılırsak çif kanat olup, başarıya ulaşabiliriz. Başarıya giden yolun ilk adımı ise inanmaktır. Önce kendimize, sonra birlikte çalıştığımız ekibe inandığımız sürece, hedefimize ulaşmanın yarattığı mutluluk, bizi bir sonraki zorlu göreve hazırlar.

  Peki başarmak mutlulukla eş değer midir? Bence tersi, çok daha doğru. Mutlu olduğumuz ve yaptığımız işten keyif aldığımız zaman, başarıya daha kolay ulaşırız. Bu tek başına elde edilen bir mutluluk değildir. Birlikte üretmenin, ekip olarak çalışırken birbirimizden öğrendiklerimizin ve paylaşmanın, giderek çoğalan mutluluğudur. Bu ailenin bir ferdi olmak, her bir bireyin yeteneklerini keşfetmesine alan sağlayabilmek ve bunun için en verimli ortamı yaratmaya çalışmak, paha biçilemez.

  Etkinlik sektörü, dinamikleri gereği sıkı bir iş disiplini ve kusursuz bir ekip çalışması gerektiriyor. İyi ekipler, iyi liderlik gerektirir. Liderlik de sonradan geliştirilebilen bir yetenek olduğundan; her şeyde olduğu gibi çok çalışarak ve inanarak kişisel sınırlarımızın ötesine geçebiliriz. GLOBAL ailesi olarak, sektörel dönüşüme katkı sağlayacak liderler yetiştirmenin, bizim ana sorumluluklarımızdan biri olduğuna inanıyoruz.

  2000 yılından itibaren etkinlik sektöründen ve iş ortaklarımızdan öğrendiklerimizi samimiyetle aile fertlerimize aktarmayı, her geçen gün büyüyen ailemizin kişisel olarak da başarılı işlere imza atmalarını yürekten önemsiyoruz. Bu durum iş ortaklarımızla kurduğumuz iletişim için de geçerli. Onların başarıları, bizim başarımız. Onların mutluluğu, bizim mutluluğumuz. Bunun için sınırları ortadan kaldırmaya her daim varız.

 • Ayşegül Toksun, Genel Müdür Yardımcısı

  Aidiyet, başarıyı getirir.
  Ofis, günde 8 ya da 18 saatinizi geçirdiğiniz bir yerin çok ötesinde bir mekan. En azından benim için. Zamanınızın çoğunu geçirdiğiniz bir ortamda, aidiyet duygusunun ve yaptığınız işi sevmenin, önemli faktörler olduğuna inanıyorum. Bununla birlikte çalıştığınız insanlara ve firmanıza inandığınız sürece, başarısız olmanız imkansız! Bu durum aynı zamanda kendinize ve çalıştığınız firmanın marka değerine duyduğunuz güvenin de artmasına neden oluyor.

  Görevim nedeniyle tıp derneklerinin ulusal ve uluslararası kongre, konferans, sempozyum ve eğitim toplantılarının organizasyonunu gerçekleştiriyorum. Kolektif bir çalışma, iyi bir organizasyon şeması ile ezberleri bozmanın mümkün olduğunu birçok defa deneyimleme fırsatım oldu. O yüzden GLOBAL ailesine inancım sonsuz. Çünkü burada başarma potansiyelimi keşfediyorum. İşlerimizde daima daha iyi olanı değil daha farklı olanı bulmaya çalıştığımız müddetçe bu aileye olan güvenim ve inancım hiç bitmeyecek.

 • Seyfettin Şentürk, P.C.O. / Kongre Grup Proje Müdürü

  Dinamik, canlı, her daim kararlı!
  2007 yılından bu yana GLOBAL ailesinin bir parçasıyım. Geçen süreye baktığımda, çok verimli, dolu dolu bir yolculuk görüyorum. Bizim işimizde monotonluğa yer yok. Her daim dinamik, hareketli, canlı ve atak olmak zorundasınız. Süreklilik içinse denenmemişi denemeli, yapılmayanı yapmalı ve bunda ısrarcı olmalısınız. Tüm bunlar, size yolda karşılaştığınız zorlukları aşma gücü veriyor.

  Sürekli hareket halindeki bir ortama ayak uydurmanın yanı sıra, aynı zamanda zekanızı, çalışkanlığınızla birleştirmezseniz tam manasıyla başarılı olmanız çok zor. Ama bir yandan da, sevgi ve emekle her türlü engelin aşılabileceğine inananlardanım. GLOBAL, bu inancımı bir kez daha pekiştirdi. GLOBAL ailesi sayesinde, iş hayatında da aile olunabileceğini öğrendim, bu değerleri kelimelerle anlatmak mümkün değil.

 • Gürsel Güngör, M.I.C.E. / Meeting Grup Proje Müdürü

  GLOBAL, başlı başına bir okul.
  GLOBAL M.I.C.E ekibi olarak, farklı sektördeki kurumsal firmaların etkinliklerini düzenliyoruz. Bu etkinlikleri düzenlerken olayın merkezinde ana koordinasyonu sağlamak, en önemli görevlerimizden biri. Bir tarafta iş ortaklarımız, bir tarafta partnerlerimiz ve diğer bir tarafta da biz varız. Bu tarz bir süreç yönetiminde müşteri memnuniyeti sağlamak, beklentilerin ötesinde bir hizmet sunmak çok çalışmayı gerektiriyor.

  Çalıştıkça öğreniyoruz. Öğrendikçe, ilerliyoruz. Çıtamızı her zaman yükseğe taşıyarak, yaratıcı projeler geliştirme hedefiyle, her geçen gün kendimizi daha da geliştirmeye odaklanıyoruz. Amacımız her ne yaparsak yapalım sıradan olana farklı bakmak ve daha da başarılı işlere imza atmak.

  GLOBAL, güçlü, yenilikçi ve çalışanlarına değer veren bir yer. 2009 yılından beri bu ailenin bir parçasıyım. Burası çalıştığım sürece bana çok şey kattı, adeta bir okul diyebilirim. GLOBAL ailesinin bir üyesi olmak şanslı hissetmenin yanı sıra büyük bir sorumluluğa sahip olmak demek. Bu sorumluluğu en iyi şekilde taşımak, sunulan fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek ve artı değere dönüştürmek benim için çok önemli.

 • Nagihan Tunalı, P.C.O. / Kongre Proje Uzmanı

  Bir “iş”ten çok daha fazlası.
  Merkezinde insan yer alan bir işle uğraşıyorsanız bu işi sevmeden yapmanız mümkün değil. Yeni insanlar tanımak, yeni mekanlar keşfetmek, yoğun tempo bu işi daha da severek yapmama sebep olan etkenlerden. Kongrelerini takip ettiğimiz derneklerin, hocaların ve kongre katılımcılarının yüzlerindeki memnuniyeti görmek tüm zorluklara değer. GLOBAL ailesine, teknik olarak yeni katılmış olsam da, bir parçası olduğum için şimdiden çok mutluyum.

  Hedeflerimiz açısından “bu sene tam bizlik” dediğimiz bir süreçte burada olmak, ufak da olsa buna bir şeyler katmak ve bundan bir şeyler almak şanslı olduğunu hissettiriyor insana.

  Sahip olduğumuz bu sinerji sayesinde, sınırların dışına çıkmak daha da başarılı projelere imza atmak mümkün. Hayal gücümüz, yaratıcı ekibimiz ve sahip olduğumuz mevcut bilgilerin bir adım daha ötesine giderek ve dışında düşünerek sorulara ve sorunlara farklı çözümler aradığımız müddetçe sadece bu yıl değil, gelecek yıllar da ‘tam bizlik’ olacak! Buna tüm kalbimle inanıyorum.